Zhvarroset trupi i 39 vjeçares nga Istogu që vdiq nga koronavirusi, trupi i dërgohet për obduksion

SEOUL, SOUTH KOREA - FEBRUARY 27: Disinfection professionals wearing protective gear spray anti-septic solution against the coronavirus (COVID-19) on February 27, 2020 in Seoul, South Korea. Government has raised the coronavirus alert to the "highest level" as confirmed case numbers keep rising. Government reported 334 new cases of the coronavirus (COVID-19) bringing the total number of infections in the nation to 1,595 with the potentially fatal illness spreading fast across the country. (Photo by Chung Sung-Jun/Getty Images)

Në prezencë të familjarëve, para pak orëve është zhvarrosur trupi i Sevdije Kukleci që ndërroj jetë pak ditë më pare.

Për 39 vjeqaren është thënë se ka qenë e infektuar me covid-19.

E ndjera para se të rezultonte pozitiv në testimin me koronavirus, kishte shkuar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Istog për kontroll.

Pasi gjendja e saj nuk ishte stabile, nga Istogu ajo u dërgua për në Spitalin Regjional të Pejës ku edhe ka qëndruar për dy ditë.

Lexo edhe:

Sa kohë zgjat shërimi i pacientëve me koronavirus?
38 minuta më parë

Koronavirusi e ka një të mirë për botën, ja çka na pret në verë
7 orë më parë
“Sot është zhvarrosur trupi i S.Kukleci me kërkesë të familjes. Ata dyshojnë në arsyej e vdekjes dhe kanë kërkuar që t’i bëhet obduksioni” ka thënë drejtori i Shëndetësisë në Istog, Mujë Osmanaj.

Tani pas zhvarrimit trupi i saj është dërguar në obduksion. Prezent ishin një prokurore dhe dy polic hetues. Sipas inforamcioneve që kemi, rezultatet do të dalin brenda dy ditëve.

SHARE