E shihni këtë vogëlushe në foto ? Sot e njeh gjithë bota

Dua Lipa, sot po bën namin me muzikën e saj në Evropë. Dua Lipa është këngëtare shqiptare, fama e së cilës ka kaluar gjithë kufijtë, shkruan lajmi.net. E ëma e Duas,...

Plani i Kadri Veselit: Zyrtarët shtetëror duhet ta paguajë nga xhepi dëmin që ia...

Deri më tani shumë zyrtarë shtetëror me vendimet e tyre të njëanshme dhe antiligjore i kanë sjellë shtetit të Kosovës humbje të mëdha buxhetore. Edhe përkundër kësaj, ata janë kursyer...

Nora dhe Roberti janë nda, me këto fjalë e konfirmon ndarjen babai i Renees

Robert Berisha dhe Nora Istrefi përfundimisht i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Këtë publikisht e ka treguar vet Roberti me anë të një postimi në llogarinë e tij në...

Nuk është vetëm Gjermania, ja cili shtet tjetër po kërkon mjekë kosovarë

Dita ditës po zvogëlohet numri i mjekëve në Kosovë. Përveç Gjermanisë për rekrutimin e mjekëve kosovarë, interesim së fundmi ka nisur të shprehë edhe shteti i Kuvajtit. Kështu ka deklaruar për...

Haradinaj i përgjigjet Kadri Veselit për deklaratën “kryeministri flet me Amerikën si me Serbinë”

“Kryeministri flet me Amerikën si me Serbinë”, Haradinaj i përgjigjet kujdesshëm Veselit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është kundërpërgjigjur kreut të Kuvendit, Kadri Veselit e deklarimet që ky i...

Ky është aktori i fashëm nga Kosova që tani punon taksist

Dikur ishte një ndër aktorët më të pëlqyer shqiptar me rolet e tij në “Tingujt e Vendlindjes” apo “Sofra Gjakovare”, Abedin Morina u kthye në një emër të njohur...