Pamjet e fundit nga Durrësi, banorët i vendosin në plazh makinat e tyre

Deri tani, nga ajo që është konfirmuar, nga plagët e marra kanë vdekur 15 persona. Dëme të mëdha ka pësuar edhe zonë e plazhit në Durrës, aty ku janë disa...

Lotë nga gëzimi – Momenti kur ekipi nga Kosova shpëton 17-vjeçarin e ngujuar nën...

Ekipi kosovar i zjarrfikësve ka nxjerr të gjallë 17-vjeçarin, Ramë Lala nga rrënojat në qytetin e Durrësit. Derisa tre anëtarë tjerë të familjes së tij janë nxjerr të vdekur nga...

Ekipi kosovar shpëton djalin 17 vjeçar, nxirret i gjallë nga rrënojat

Ekipi kosovar i zjarrfikësve ka nxjerr të gjallë 17-vjeçarin, Ramë Lala nga rrënojat në qytetin e Durrësit. Derisa tre anëtarë tjerë të familjes së tij janë nxjerr të vdekur nga...

Tërmet i madh në Shqipëri, kjo është epiqendra

Shqipëria para pak çastesh është goditur edhe nga një tërmet tjetër. Kësaj radhe dridhjet më të mëdha janë dëgjuar në Tiranë, teksa epiqendra sërish ishte në qytetin e Durrësit. 5.1...

Dy vëllezërit nga Gjilani që dyshohet se gjenden nën rrënoja në Durrës

Dy shtetas të Kosovës dyshohet se gjenden nën rrënojat e një hoteli në Durrës. Informacionin e ka konfirmuar edhe ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani i cili ka thënë...

Gjermania ka nevojë urgjente për punëtorë, bartës të arkivoleve

Bartësit e arkivoleve janë një “specie në zhdukje” në Gjermani, dhe boshllëqet po plotësohen nga pensionistët dhe studentët, paralajmërojnë kompanitë e funeraleve. Megjithëse mungesa e tyre nuk ka ndikuar në...