Çka sjelli e para në Kosovë bukuroshja Diellza Kolgeci?

Sado që vitet kalojnë, ajo mbetet e bukur, e freskët, magjepsëse.

Diellza Kolgeci duket që gjjthë jetën do të jetë miss dhe do ta ndjek nga pas titulli që e fitoi vite më parë, shkruan “Kosovarja”.

Diellza, u shpall “Miss Kosovarja” në kohë kur mentaliteti nuk ishte ky që është, e theu edhe tabu të tjera, duke qenë një femër model.

A e dinit që bukuroshja është edhe adhuruese e kafshëve, madje e ngre zërin për mbrojtjen e tyre?

Diellza, e ka një qen të quajtur Kiki, i rraces Pomerian, i pari i llojit të vetë i ardhur në Kosovë, shkruan “Kosovarja”.

Kiki shpejtë i mbushë 9 vjeç.

SHARE