fbpx
Hip Hop Artisti YB ARTI një talent i cili na befasoj me projektin e tij të ri "PARABOLA" ka dëshmuar edhe një herë fuqinë e tij përmes industrisë muzikore. YB ARTI i cili është nga Gjakova pothuajse nuk e kishte...
Beniada Nishani ishte pjesë e “BBV” dhe konsiderohej si një ndër personazhet më karizmatike të këtij reality-show. Modelja fitoi zemrat e të githëve me thjeshtësinë dhe çiltërsinë e saj, shkruan lajmi.net. Por përveç kësaj, Beniada tërhiqte vëmendjen me deklaratat duke shkaktuar...
India pritet të pranojë ofertën ruse për të blerë naftën e saj të papërpunuar dhe mallra të tjera me çmime të zbritura, kanë thënë dy zyrtarë indianë. Rusia po përballet me sanksione të rënda perëndimore për pushtimin e saj në...
Vladimir Putin mund të përballet me rrezikun që mund të rrëzohet nga vetë oficerët dhe gjeneralët e tij, ka theksuar një gazetar rus, shkruan Mirror. Andrei Soldatov, një gazetar i njohur investigues, tha për Channel 4 se “tani çdo gjë...
Forcat ukrainase kanë publikuar një pamje të re me dron. Sipas tyre, në video shihet bombardimi i pikës ruse me një dron luftarak të tipit Bayraktar. “Përshëndetje okupator, po vij për shpirtin tënd”, shkruajnë forcat ukrainase në njoftim. Їх доводи – всяке...
Ushtria e Ukrainës ka publikuar pamje të reja të shkatërrimit të makinerive luftarake ruse nga dronët “Bayraktar” që po bëjnë dallimin në këtë luftë. Në një video të postuar në rrjete sociale nga faqja zyrtare të Ushtrisë së Ukrainës nëpër...
Lideri i Çeçenisë Ramzan Kadyrov, njëherazi besnik i presidentit rus Vladimir Putin, urdhëron njësitet e tij speciale që po luftojnë në Ukrainë të rrëmbejnë fëmijët ukrainas. Në një video e cila po qarkullon në rrjetin social Twitter tregon më së...
Përveç mbi 12 mijë ushtarëve të vrarë, Ukraina thotë se kanë bërë shkatërrimin e 77 aeroplanëve dhe 90 helikopterëve të ushtrisë së Rusisë. Ndërkohë, po sipas të dhënave të shtetit tanimë të goditur nga agresioni rus, ata kanë shkatërruar edhe...
Britania është gati t’i bashkohet një lufte kundër Rusisë nëse diktatori i çmendur Vladimir Putin sulmon një vend të NATO-s, u zotua sot Sajid Javid. Sekretari i Shëndetësisë paralajmëroi Kremlinin këtë mëngjes se do të kishte një “përgjigje të rëndësishme”...
Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Fushë Kosovë. Një veturë është goditur nga treni. Ende nuk dihet nëse ka të lënduar nga ky aksident, teksa në vendin e ngjarjes pritet të dalin njësitet përaktëse.