Nga dita e hënë do të ketë hapje më të madhe të ekonomisë dhe lëvizje të shtuar të qytetarëve meqenëse do të hyjmë në Fazën e 2 të lirimit të masave. Në mesin e masave të lehtësuara, pritët të startojë...
Fëmijët e fshatit Reznik të komunës së Vushtrrisë po ngurrojnë të shkojnë në shkollë. Kjo për arsye se, sipas nxënësve, disa gra po tentojnë ti mashtrojnë dhe ti marrin në makinën e tyre. Drejtori i shkollës “Martiret” në fshatin Reznik, Faruk...
Mediat serbe kanë publikuar pamje të automjeteve ushtarake serbe që sipas tyre janë nisur për në Kosovë. “Alo” dhe “Informer” kanë publikuar pamje të automjeteve të ushtrisë së Serbisë që sipas tyre kanë bërë lëvizje në drejtim të kufirit me...
Para dy ditësh, motra e Gridës i ka dhënë fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë me te fejuarin e saj në një ceremoni të bukur familjare. Me flokët brune, me onde natyrale, dhe me një fustan shumë të bukur të...
Gazetari Xhevdet Mazrekaj, e ka komentuar punën dhe pamjen e këshilltarëve të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Mazrekaj përmes një postimi në Facebook, ka folur për etikën e punëtorëvë të cilët punojnë në institucione publike, por këshilltarët dhe asistentët e...
Kriptovaluta më e famshme Bitcoin arrti një rritje prej gati 10 për qind dhe është duke arritur në 9 mijë dollarë për herë të parë në muajt e fundit. Ku në fillim të vitit 2019, çmimi i Bitcoin ishte 4...
E ka fotografuar gjarprin më të rrezikshëm në Europë. Ka fotografuar vidrën. Krejt këto i ka bërë nëpër vende të ndryshme të Kosovës. Fotot dhe videot e përgatitura nga Fitim Sopjani tregojnë për shumëllojshmërinë e kafshëve të egra që jetojnë...
Liderët politikë i kanë shpeshtuar këndimet, si “profesione” të dyta. Sonte, Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në një dasmë, ka zbavitur mysafirët më zërin e tij. Në këtë video të Indeksonline, i ftuar në një dasmë në Prishtinë, Shpend Ahmeti dëgjohet...
Mbrëmja e maturës është një ngjarje ku çdo maturant dëshiron të duket sa më mirë, në mbrëmjen që shënon përfundimin e shkollës së mesme. Vëmendje më të madhe marrin vajza maturante, të cilat përzgjedhin fustane të bukura e pamje më...
Detaje të tjera kanë dalë në publik pas videos që tro nditi qeverinë e Austrisë, ku zëvendës kancelari Johann Goutenus shihet duke bërë pazare me një vajzë që ishte prezantuar si manjate ruse. Ata folën për blerjen nga ajo të...