fbpx
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 201 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6.817 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.932. Rastet pozitive janë nga:
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 466 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 142 raste pozitive....
Mali i Zi nga nesër do të hap kufirin për Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Boban Mugoša. Në fakt vendimi do të vlejë për të gjitha vendet e rajonit, përfshirë edhe Kosovën. Mugosa...
Një person që është parkuar të mërkurën në një zonë të gjelbëruar në kryeqytet, është dënuar nga Policia e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, pasi ai mbrëmë kishte bërë të ditur se...
Listës së personave që nuk arritën t’i mbijetojnë virusit korona, i është shtuar edhe infermierja 63 vjeçare nga Peja, Shkurte Geca. Ajo që me ditë të tëra sikurse të gjithë infermierët e doktorët e tjerë që përballen direkt me pacientët...
Pas qëndrimit në Kosovës, mjeku Ilir Arifi ka rezultuar pozitiv me COVID-19 në Gjermani. Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se ka simptoma serioze si pasojë e infektimit me koronavirus. “Duke pasur për qellim senzibilizimin e masës për...
Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Tiranë. Një goditje prej 3.0 ballë është regjistruar mëngjesin e sotëm. Epiqendra e goditjes ka qenë 6 km në perëndim të Mamurrasit, me thellësi 6 km. Deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme materiale.
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka zgjedhur “Plazhin Mbretëror” në Mal të Zi, për të pushuar bashkë me familjen Këtë e ka bërë të ditur vetë Pacolli nëpërmjet një postimi në Twitter. Pacolli ka publikuar fotografi me bashkëshorten dhe djemtë e...
Magnati i mediave amerikane Sumner Redston, i cili zotëron CBS dhe Viacom, ka vdekur në moshën 97-vjeçare, njoftoi National Amusements.Ai ishte kryetari i bordit të drejtorëve të CBS dhe Viacom deri në vitin 2016, kur dha dorëheqjen për shkak...
Endrit Thaçi, i biri i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është trajtuar sot në Qendrën Emergjente në QKUK pas një aksidenti që ka pësuar në trafik. Mjeku Naser Syla i cili ka qenë kujdestar në mëngjes, e që e ka...