Kjo i ndodh organizmit nëse hani një banane në ditë. Përfitimet e bananes janë të panumërta për nga aspekti shëndetësor. Ky lloj frutash përmban vlera ushqimore, vitamina, fibra, si dhe ëmbëlsues natyralë si sukroza dhe fruktoza, shkruan Billbordi, transmeton gazeta...
Në mesatare të vendeve anëtare të BE. Duke i identifikuar rajonet nën nivelin 75% shpërndahen fondet për të çuar përpara kohezionin social. Në Europë, rajonet më të varfra janë në pjesën lindore, dhe jugore të saj, si Rumani, Bullgari,...
Këngëtarja Morena Taraku sapo ka bërë një deklaratë shumë të fortë në llogarinë e saj në Instagram që lidhet me faktin se së shpejti ajo do bëhet super e famshme. Bukuroshja e cila prej kohësh jeton në Turqi, ka deklaruar...
I pari i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj sul mit që iu është bërë gruas rome fillimisht në Lipjan e sot edhe në Ferizaj. Përmes një shkrimi në Facebook, Haradinaj ka shkruar se ky agresion i adoleshentëve...
Koha e kaluar në Instagram nga përdoruesit është në rritje, ndërsa Facebook’u po vazhdon me një rënie të lehtë. Në një raport të ri nga eMarketer, koha e kaluar në Facebook është reduktuar në krahasim me shifrat e viteve të...
Thinjat mendohet të jenë treguesi kryesor i plakjes, por jo domosdoshmërisht. Flokët e bardha apo gri nuk do të thonë gjithmonë se ju po plakeni. Flokët fillojnë të zbardhen kur folikulat e rrënjëve nuk prodhojnë më melaninë, pigmentin që u...
Nje ngjarje sa shqetësuese por dhe komike i ka ndodhur një pushuesi në Chania në Greqi. Teksa ishte duke darkuar në një restorant buzë detit, i riu mbytet dhe duket se situata në këtë moment nuk është aspak për të...
Një përdoruese e Twitter ka pyetur vajzat nëse kanë të njëjtën shenjë të vogël në kyçin e dorës së tyre dhe tani të gjithë po shpërndajnë fotografitë e njejta. Gjithçka filloi kur një përdoruese në Twitter ka postuar disa fotografi...
Arbenita dhe Fero janë një nga çiftet më të dashura të shoëbizit shqiptar. Ata duken mjaft të dashuruar me njëri tjetrin dhe këtë e tregojnë fotot e shumta që çifti ndan me ndjekësit në rrjetet sociale. Së fundmi na kanë treguar...
Menaxheri i Vipave, Xhani Demika ka qenë i ftuar ne emisionin Vizioni I Pasdites në Vizion Plus. Ai ka folur për profesionin që tashmë ka dhe studimet që ka kryer, shkruan AlbanienShow Xhani është shprehur se me menaxhimin është më mirë...