10 dëshmi se duhet menjëherë të falënderoheni që jeni motra e vogël krenare Natyrisht se gjithkush do të ketë mendimin e saj se a është më mirë të jesh motra e madhe apo e vogël, por një është e sigurt,...
Një prototip i raketës së SpaceX, Starship, shpërtheu gjatë lëshimit mbrëmë, përpara fillimit të Falcon 9 më vonë sot. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, prototipi Serial Number 4 shpërtheu si një top zjarri në vendin Boca Chica të SpaceX...
Në Itali shumë njerëz janë trembur kur në orët e natës, për të paktën gjysmë ore disa objekte të paidentifikuara (UFO) u shfaqën në qiellin e jugut. Banorët e terrorizuar prej ditësh nga koronavirusi, kur kanë parë objektet që shihni...
Me zhvillimin e papunësisë dhe rritjen e qirave jetesa në qytetet e Europës është një nga gjërat më të vështira për të rinjtë. Por për Aleks Lamouro fati kishte rezervuar një të papritur. 23-vjeçari nga Franca u interesua të blinte një...
Një banor i fshatit të vogël Ilic, afër qytetit lindor Erzincan të Turqisë, mbeti i habitur kur gjeti kërpudhën me peshë prej 5.5 kilogramëve. Fatih Akgun me miqtë ka mbledhur këpurdha në lokacionin Isvan, ndërsa me këtë rast gjeti kërpudhën...
Ngjarja ka ndodhur në një spital kinez, ku kamerat e sigurisë duket se kanë kapur momentin kur shpirti ndahet nga trupi për të shkuar në botën tjetër. Në video duket qartë një hije që ngrihet sipër trupit dhe më pas...
Mijëra turistë nga e mbarë bota kanë filluar në masë të madhe ta vizitojnë një mrekulli të natyrës në Brazil. Pedra Que Engole apo ndryshe i njohur si “gurët gëlltitës” gjendet në Trindale në Rio de Janeiro, dhe kohëve të...
Rosangela Almeida dos Santos, 37 vjeçe, u shpall e vde.kur për shkak të dy arresteve kardiake dhe një “tronditjeje septike”. Megjithatë, gjithçka ishte një gabim serioz, sepse 11 ditë më vonë, kujdestarët e varrezave dëgjuan thirrje për ndihmë nga varri...
Ashtu si indianët krenohen me lopën si një krijesë të Perëndisë, shqiptarët ndoshta mund të mburren me delen. Po. Ekziston një racë në vendin tonë që u ka mbijetuar kohërave dhe ka mbërritur deri në ditët tona. Është “konsevuar” atje...
Pas princeshës Haya, një tjetër histori e anëtares së familjes mbretërore po bën bujë. Kanali i lajmeve CBS 60 Minutes ka zbuluar një video ku shfaqet një grua që pretendon të jetë Sheikha Maitha Maktoum, anëtare e familjes së zgjeruar...