fbpx
Masat e thjeshta, si vizitat e rregullta dentare dhe përdorimi i shpëlarësve të gojës, mund të ndihmojnë në parandalimin ose zvogëlimin e ashpërsisë së Covid-19. Shpëlarësi i gojës, por edhe filli dentar, mund të zvogëlojnë rrezikun nga Covid-i i rëndë....
Një kompani farmaceutike ka deklaruar se ka prodhuar një pilulë kundër Covid, e cila përgjysmon shtrimet në spital dhe numrin e pacientëve që ndërrojnë jetë. Rezultatet e kërkimeve janë shpallur sot dhe nëse miratohet, ilaçi i bërë nga firma amerikane...
Njerëzit që infektohen me Covid, ndonëse janë vaksinuar, janë përmendur vazhdimisht nëpër titujt e gazetave ose nëpër grupe të cilat janë kundër vaksinimit ose kanë dyshime. Sidoqoftë, rre ziku i shtrimit në spital dhe i vdekjes nga Covid pas...
Sipas ekspertit Dr. Kelley të Universitetit të Oksfordit, koha më e mirë për të bërë se*** me partnerin tuaj është në varësi të moshës. Për 20 vjeçarët koha më e mirë për të bërë se**** është ora 3 e drekës. Ndërsa...
Kjo është lista e simptomave zyrtre nga CDC: Keni patur një ftohje të keqe dhe temperatura nuk ju ka rene dhe mezi jeni qetesuar me pas. -Ethe ose të dridhura -Kollitje -Vështirësi në frymëmarrje -Lodhje -Dhimbje e muskujve të trupit, dhimbje fyti dhe/ose koke – Humbje...
Nëse jeni vaksinuar kundër Covid-19, këto janë shenjat kryesore që mund të përjetoni një ose dy ditë pas vaksinimit: Dhimbje në krah– Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson Skuqje në krah– Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson Probleme me frymëmarrjen– Moderna Kollë– Moderna,...
Dr.Specialisti i njohur Rus tregon recetën natyrale për të forcuar shikimin : Ja si ta pregatisni… Shumë njerëz në botë kanë probleme me shikim dhe shumica janë të detyruar që të bartin syze.Megjithatë, syzet ju ndihmojnë që të shikoni më...
Autoritetet në Gjermaninë veriore kanë apeluar ndaj mijëra njerëzve që të marrin një tjetër dozë vaksine antiCovid pasi një hetim i policisë zbuloi se një infermiere e Kryqit të Kuq mund t’ju ketë injektuar atyre ujë fiziologjik. Infermierja dyshohet se...
Varianti i fundit që është theksuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, me emrin Lambda, tani është gjetur në të paktën 27 vende të ndryshme. Ai është veçanërisht i përhapur në të gjithë Amerikën e Jugut, pasi është shfaqur për herë...
Nisur nga rastet e ditëve të fundit, ku pushues kanë humbur jetën në plazhin e Durrësit si pasojë e mbytjes në det, bëhet i nevojshëm informacioni për të qenë të përgatitur nëse gjendemi në një situatë të tillë. Nëse...