fbpx
Një ditë pas transmetimit të intervistës me ish-pjesëtarin e UÇK-së Muhamed Kuka, në “Gazeta Blic” ku është deklaruar për gjendjen e rëndë të vajzës së tij 17 vjeçares Pranvera Kuka, drejtori i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit” Halil Katrati,...
Ai u lind më 24 prill 1968, është i biri i Haxhiut dhe Hyrës nga Buroja e Skenderajt. Ai sot ka mbushur 51 vjet. Jeton në Prishtinë, me gruan Lumnijen dhe djalin, Endritin. Hashim Thaçi është Presidenti i pestë i Republikës...
Kënga “Like Rihanna” e Young Zerkës është bërë tashmë e famshme ndërkombëtarisht dhe një ukrainase ka krijuar një koreografi kërcimi me këtë këngë. Madje ajo e ka pëlqyer aq shumë Young Zerkës sa i ka kërkuar të lërë Ronelën...
Adriana Matoshi e ka treguar një rast që nuk e keni ditur për të.Aktorja e njohur, Adriana Matoshi, gjatë një interviste të fundit për Prive ka treguar se si e ka shkelur me veturë një djalë i cili ishte...
Rita Ora nuk ka harruar të bëjë me duar shqiponjën as në Norvegji. Gjatë ditës së djeshme këngëtarja ka vazhduar turenun e saj në Evropë, ‘Phoenix’ dhe radha ka qenë e Norvegjisë për të ndjekur yllin duke performuar. E gjatë koncertit...
Ai është këngëtar shumë i pëlqyer nga publiku. Është ky Mehdin Pergjeqaj, i njohur në shoqëri si Meda. Njihet si njëri ndër këngëtarët më të pelqyer në estradë dhe njëherish më i kërkuari për ahengjet e ndryshme familjare, shkruan “Kosovarja”. E suksesi...
Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani na ka prezantuar me vajzat e saj Vjosa Osmani është njëra nga deputetet më të zëshme të Kuvendit të Kosovës, shkruan “Kosovarja”. Deputetja më e votuar nga radhët e LDK-së, është njëherish edhe kandidatja më serioze...
Mihrije Braha është këngëtarja që ka lënë gjurmë në skenën muzikore. Ajo shpesh poston foto dhe ka marrë komente të shumta nga ndjekësit dhe fansat e saj. Komente këto prej nga me të ndryshmet, ishte njëri koment i cili mori vëmendje....
Ushtria e Sudanit ka ushtruar kontroll në shtëpinë e presidentit sudanez të rrëzuar Omar al-Bashir dhe ka gjetur aty një pasuri marramendëse. Shërbimet e ushtrisë gjetën në banesën e Al-Bashir euro, dollarë dhe paund sudanez që arrinin në një pasuri...
Këngëtari dhe deputeti i njohur, Labinot Tahiri-Labi, është njëri prej këngëtarëve më të pëlqyer të skenës sonë. Prej kohës kur u bë pjesë e skenës ai fitoi simpati të madhe të audiencës Labi, është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku shpalos...