LATEST ARTICLES

QKUK në gatishmëri që të ofruar ndihmë në Shqipëri pas tërmetit

Edhe QKUK shpreh gatishmërinë për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues. Drejtori i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu ka njoftuar se janë në gatishmëri të plotë...

Vazhdon tmerri në Durrës, edhe dy tërmete ndodhën para pak minutash

Nuk gjen qetësi qarku i Durrësit. Në harkun kohor të pak minutave janë shënuar edhe dy lëkundje të tjera me magnitudë 31.1 dhe 3.4 të shkallës rihter me epiqendër...

“Kam 2 njerëz të vdekur nën këmbë” 23 vjeçari nxirret i gjallë nga gërmadhat...

Një 23 vjeçar është shpëtuar i gjallë nga rrënojat e hotelit “Blu Mare” në Durrës, në lagjen 13 në zonën e Plazhit. Fax News raporton nga terreni se 23-vjeçari punonte...

Dy vëllezërit kosovarë akoma nën rrënoja, ka edhe shumë të tjerë të lënduar

Dy vëllezër kosovarë gjenden ende nën rrënojat e ndërtesave të rrëzuara nga tërmeti në Shqipëri. Dy qytetarë të Kosovës nga Gjilani gjenden akoma nën rrënoja afër hotelit “Lubjana” në Durrës...

Kosovari dërgon 100 € ndihmë në Shqipëri, banka ia merr 29 euro provizion!

Një qytetar nga Istogu i ka dërguar 100 euro ndihmë financiare familjeve të prekur nga tërmeti në Shqipëri, mirëpo është shprehur i habitur për përqindjen e lartë të provizionit...

17 vjeçari kërkon nënën sapo del nga rrënojat

Djali 17-vjeçar ka arritur që të dalë shëndoshë nga gërmadhat. Mirëpo, sapo është nxjerrë nga aty mësohet se ai ka kërkuar nënën e tij. Prej afro 40 minutash autoritetet përkatëse...