LATEST ARTICLES

Shkon në 400 mijë numri i rasteve me koronavirus në ketë shtet

Me gati 9 mijë raste të reja në 24 orët e fundit dhe 400 mijë në total, Rusia mbetet nga vendet me më shumë të infektuar nga Covidi në...

Italia publikon statistikat e vdekjeve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Italia raportoi 111 viktima të reja nga koronavirusi, duke e çuar në 33 340 numrin e përgjithshëm të viktimave, ndërsa rajonet përgatiten për rihapjen e kufijve duke filluar nga...

Aks* ident fatal në Itali, vd *esin dy vajza që u aksidentuan me një...

Dy vajza të moshës 20 dhe 21 vjeç, Claudia Marioli dhe Giulia Vangelisti humbën jetën në një aksident rrugor gjatë natës së kaluar në autostradën 42 që lidh Esinen...

Virologu i njohur: Gjermania nuk do të përballet me një valë të dytë të...

Virologu i klinikës universitare të Berlinit Charité, Christian Drosten, u jep kurajo gjermanëve. Sipas tij, tani ka një mundësi teorike, që gjermanët t’i bëjnë ballë një vale të dytë...

Marina merr poza të nxehta më fustanin me lule

Moderatorja e njohur shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë mban të informuar fansat e saj për të rejat nga jeta dhe karriera e saj. Një gjë të tillë e bën përmes rrjeteve...

Pas betejës me kancerin, vdes aktori i njohur

Aktori Anthony James ka vdekur pas betejës me kancerin vetëm dy ditë para ditëlindjes së 78-të. Ylli ishte i njohur për rolin e tij në filimin “Unforgiven” gjatë vitit 1992. Anthony...